II część kursu na kwiatki z wykrojnika DIXI CRAFT WYKROJNIK KWIATY + STEMEPL

Dzisiaj kolejna część kursu na kwiatki, które można zrobić z wykrojnika DIXI CRAFT WYKROJNIK KWIATY + STEMEPL. jest to też inspiracja, którą przygotowałam w ramach DT Sklepiku Gosi.
Proponuję coś bardziej „ambitnego”, czyli kwiatek trójwarstwowy i różę.
Trójwarstwowe
Te kwiatki wykonujemy z 2 większych kwiatków i 1 mniejszego. Każdy z kwiatków modelujemy w ten sam sposób. Przykładamy do nagrzanego żelazka (zdjęcie 1). Następnie składamy płatki i je skręcamy (zdjęcia 2 – 4). Kolejnym krokiem jest ich rozłożenie i delikatne rozciągnięcie każdego płatka (zdjęcie 5-7). Teraz tylko, za pomocą narzędzia kulkowego naciskamy na środku (zdjęcie 8 – 9), by nieco podnieść płatki i przyklejamy poszczególne warstwy, tak, by płatki górnej warstwy znalazły się pomiędzy płatkami pod spodem (zdjęcie 10 – 12). Ostatnim krokiem jest dodanie pręcików i … kolejny kwiatek mamy gotowy.

trojwarstwowe-1-horz-vert

dscn3031

Róże
Wycinamy 4 kwiatki tej samej wielkości. Możemy je pokolorować. Delikatnie je nacinamy. Następnie postępujemy tak jak przy kwiatkach trójwarstwowych (trójwarstwowy zdjęcia 1-7). Teraz zakończenie każdego płatka delikatnie rolujemy (zdjęcie 1 – 3). Następnie na przygotowany wcześniej drucik z kuleczką z folii lub styropianu (podobnie jak przy tworzeniu tulipanów) nakładamy pierwszy z kwiatków (zdjęcie 4) i za pomocą kleju na gorąco przyklejam pierwszy płatek (zdjęcie 5). Kolejnym listkiem, który przyklejamy jest 3 (zdjęcie 6). Następne listki przyklejamy tak, by zakryć kuleczkę i stworzyć pączek (zdjęcie 7). Każdą kolejną warstwę przyklejamy tak, by płatki układały się pomiędzy płatkami z warstwy nad nimi. Każdy płatek przyklejamy osobno (zdjęcie 8 – 14). Poszczególne warstwy przyklejamy tak, by zrolowanie płatków było na zewnątrz. Drugą warstwę przyklejamy do pączka nakładając klej mniej więcej w połowie płatka. Trzecią warstwę – klej w 1/3 płatka (od dołu jego podstawy). Ostatnia warstwa – wystarczy podkleić tylko podstawę. I w ten sposób uzyskujemy różę (zdjęcie 15-16).

roza-17-horz-vert
dscn3029

Mam nadzieję, że mój foto-kursik się spodobał i że pomoże Wam stworzyć wiele pięknych kompozycji 🙂

Reklamy

Posted on 9 lutego 2017, in foamiran, moje kursy, scrapbooking. Bookmark the permalink. 4 Komentarze.

  1. bardzo czytelnie robisz kursy ,jak dla mnie wszystko proste ,szkoda tylko ,że w teorii ,bo w praktyce już nie są takie piękne jak Twoje hi hi 🙂

  2. Świetny kursik, Dzięki.
    Pozdrawiam.

  3. Ktoś zręczny z pomocą tych kursów na pewno zrobi piękne kwiaty

  4. Mam nadzieję, że skorzystacie 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: